Banorëve u ka ardhur në majë të hundës nga politika: Mos të vijë më njeri për vota!

Ne Çerenecin e Epërm banorët janë izoluar nga dëbora dhe nxënësit prej një jave nuk shkojnë në shkollë.

Kjo gjendje është prej dy javësh në ketë fshat të thellë të Bulqizës.

Automjeti që transportonte fëmijët për në shkollë nuk është në gjendje që të kalojë rrugën.

Kjo rrugë është e vështirë për t’u kaluar edhe me zinxhirë ndërsa prej vitesh ajo është e vështirë edhe kur moti është pa reshje dëbore, ndërsa banorët thonë se me afër kanë Maqedoninë.

Ndërkohë banorët shprehen se problemet në këtë fshat janë prej kohesh dhe për zgjedhjet e ardhshme kanë një premtim: Askush të mos guxojë të vijë për vota.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...