FUSHË-ARRËZ, BORA IZOLON DISA FSHATRA

Edhe në Fushë-Arrëz bora ka krijuar mjaft probleme. Aktualisht bora ka bllokuar dy fshatrat Mzi dhe Apripe.

Në zona e izoluara ka probleme me rezervat ushqimore dhe me ilaqe. Teksa apelon për mjete për pastrimin e borës, kreu i bashkisë Fushë-Arrëz Fran Tuci thotë se gjatë ketyre diteve nga bashkia jane hapur disa segmente te vështira si Iballa Fierza e Qaf Mali

Një pjesë e fshatrave në Fushë Arrëz janë të bllokuara, ndërsa mësohet se në disa të tjerë është ndërprerë furnizimi me ujë e energji elektrike.

I gjithë vendi është pushtuar nga temperaturat disa gradë nën zero, ndërsa mjaft qarqe ndodhen të mbuluara nga bora. Por më problematike situata paraqitet në disa zona si Pukë,e Fushë-Arrëz

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...