KOSMAÇ, BORA SHKATËRROI PRODHIMET

Moti i keq me erëra të forta dhe reshje bore ka shkaktuar dëme të mëdha për fermerët në fshatin Kosmac.

Ne fshatin Kosmaç te njesise Bushat, nje nga zonat me siperfaqen me te madhe te serave po vuan prishjen e prodhimeve .

Fermeret shprehen te shqetesuar per demet dhe kerkojne mbeshtetjen e strukturave te qeverise per kapercimin e kesaj situate .

Nga ana tjeter kryeplaku i fshatit Kosmaç , Ali Idrizi shprehet se zona e Kosmaçit nuk e ka njohur asnjehere perkrahjen e qeverise .

Shqetesimi i mungeses se fondeve per demshperblimin e fermereve eshte ngritur disa here ne kronikat televizive megjithate askush nuk i ka marre parasysh kerkesat e tyre .

Kosmaçi eshte nje nga zonat e nenshkodres qe menyren e vetme te te ardhurave e ka nga sektori i bujqesise mirepo mungesa e perkrahjes nga qeveria ua veshtireson edhe me teper situaten fermereve

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...