HISTORIA NGA DUKAGJINI:10 ORE RRUGE NE KEMBE MES DEBORES

Bllokimi i rrugës nga bora në Dukagjin po krijon situata mjaft të vështira për banorët.

Pranë redaksisë së Star Plus është sjellur një vido ku shihen një grup prej 7 përsonash që janë nisur për në shtëpite e tyre në këmbë në mes borës nga fshati Kir drejt fshatit Shalë të Dukagjinit .

Një udhtim në këmbë ky që zgjat rreth 10 orë, si në mesjetë , në temperatura – 5 gradë dhe në borë që kalon 1 metër . Ne arritëm që gjatë edicionit informativ të orës 14 e 30 të kishim një lidhje telefonike me këto banore.

/Star plus/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...