RAMA: DRITARE E VEÇANTË PËR STUDENTËT

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se në faqen e platformës bashkëqeverisja me qytetarët sot do të hapet një rubrikë e posaçme për çështjen e studentëve.

Kreu i qeverisë theksoi se të gjithë studentët për cdo problem që kanë të drejtohen në faqe dhe do të marrin përgjigje në kohë reale.

Ndërkohë që edhe ministria e Arsimit, sipas kreut të qeverisë, do të çelë në Facebook-un e vet një dritare për t’u përgjigjur në kohë reale.

Ndërkohë që pjesa më e madhe e studentëve janë rikthyer në auditorë pas protestës, një grup studentësh kanë bllokuar procesin në disa fakultete

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...