SHKODËR, UNIVERSITETI: RIKTHEHUNI NË MËSIM

Rektorati i universitetit “Luigj Gurakuqi” për një deklarate për shtyp gjatë ditës së sotme i ka bërë thirrje studentëve që të rikthehen në auditore për të rifilluar procesin mësimor.

Në shumë fakultete studentët vijojnë bojkotin ndaj rektorati edhe pse e quan të drejtë protestën kërkon që studentët të rikthehen në auditore duke qenë se procesi mësimor pretendohet se është dinamik,

në ndryshim dhe përmirësim të vazhdueshëm bën të ditur deklarata për shtyp e rektoratit.

Në fund thuhet se ndodhemi përpara sfidës që universiteti të bëhet një institucion autonom që prodhon dhe përçon dije dhe kërkime e mendime kritike.

Kjo deklaratë vjen një ditë pas dorëzimit të dy kërkesave të studentëve për zgjedhjet në këshillin studentor dhe uljen e pikëve kredite për të kaluar në vitin e tretë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...