SHKODËR, NGRICAT SJELLIN PROBLEME

Të lëvizje sot nëpër rrugët e Shkodrës ishte tepër e vëshirë.

Bora ka pushuar mirëpo ka lënë pas ngricat të cilat krijuan një terren rrëshqitës duke sjellë probleme serioze në lëvizjen e qytetarëve.

Prania e ngricave vështirësoi qarkullimin e mjeteve dhe qytetarëve ndëkohë nevojitej kriposja dhe hedhja e skorieve në akset rrugore dhe përgjatë trotuareve ku ka mbipopullim për shkak të lëvizjes së këmbësorëvë .

Në të gjitha rrugët ishte vëshirësi lëvizja mëngjesin e sotëm ndërsa policia ka këshilluar drejtuesit e automjeteve të jenë të kujdesshëm për shkak të pranisë së ngricave.

Sipas sherbimit të urgjencës në Spitalin e Shkorës dhe në Poliklinikën e qytetit janë dërguar që nga ora 6 e mëngjesit disa persona me fraktura të cilët kanë rrëshqitur.

Sipas Policisë Rrugore, akset kryesore janë të qarkullueshme, por problem mbeten rrugët brenda qytetit, ku ka vështirësi në qarkullim dhe rrezik për çiklistët, motoçiklistët, apo edhe këmbësorët.

/star plus/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...