SHKODËR, 120 FRAKTURA NGA BORA

120 raste me fraktura janë paraqitur si shkak i borës dhe ngricave në 4 ditë pranë Urgjencës së Spitalit Rajonal të Shkodrës e përkthyer mesatarisht 30 raste në ditë.

Shefi i urgjencës pranë këtij spitali Alban Haxhi shprehet për Star Plus se vetëm në orët e para të ditës së sotme janë paraqitur 30 persona me fraktura të ndryshme si shkak i rrëshqitjes nga ngricat ku rastet më së shumti i përkasin moshës së tretë.

Mjeku Haxhi këshillon që dreka është koha më e mirë për të dalë nga shtëpia, për shkak se ka rritje të lehta të temperaturave dhe lëvizja në oraret e tjera brenda mundësive duhen shmangur.

Ngricat janë prezente prej ditësh në qytetin e Shkodrës si shkak i temperaturave të ulëta dhe mospastrimit në të gjitha lagjet. Përveç problemeve në qarkullim, ngricat kanë bërë që shumë qytetarë të pësojnë trauma si shkak i rrëshqitjeve në rrugë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...