SHKODËR, STUDENTËT DORËZOJNË DY KËRKESA TË REJA

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” kanë paraqitur dy kërkesa të reja në rektoratin e këtij universiteti. Studentët kërkojnë që të zhvillohen zgjedhje të reja për

Këshillin Studentor sepse ai aktuali nuk përfaqëson interest e tyre dhe kërkesa e dytë është që pikët e krediteve për të kaluar nga viti i dytë në të tretin të ulen nga 30 pikë në 25 pikë.

Studentët thonë se mbi 30% nuk i plotësojnë 30 pikë kredite dhe në këtë mënyrë është e padrejtë që të penalizohen për këtë arsye duke qenë se janë një numër i lartë.

Kërkesat e studentëve që u dorëzuan në rekatoratin e universitetit “Luigj Gurakuqi” pritet që të merren në shqyrtim në mbledhjen e parë që do të ketë senati për të parë nëse do të pranohen apo jo.

Sheila Haxhiraj vijon me fiksimin për të nxjerrë “parakolpin”, pas klipit heq rrobat edhe në skenë

Sheila Haxhiraj mori pjesë te “Kënga Magjike” me këngën e saj “Malli” Ajo që na bëri përshtypje nuk është as performanca e artistes dhe...

Pasi shfaqi premierën e filmit ‘Sofia’ në Londër, Arbana Osmani ‘kryqëzohet’ nga ndjekësit e saj: Je mendjemadhe!

Ndeshja e mbrëmshme e Botërorit, Serbi-Zvicër u përjetua shumë nga shqiptarët për shkak të dy futbollistëve me origjinë shqiptare, Shaqiri dhe Xhaka të cilët...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Dritat më të mahnitshme të Krishtlindjeve nëpër botë

Në Krishtlindje, qytetet ndriçojnë, kopshtet publike janë të ngjyrosura...