M.MADHE, MARINAJ: E PAMUNDUR PËR TË HAPUR BOGË-QAFË THORE

Rruga nga Boga në Qafë Thore nuk mund të hapet .

Keshtu shprehet Kryetari i Bashkisë Malësi e Madhe Tonin Marinaj, pasi atje bora shkon deri në gati dy metër.

Në këtë mënyrë deri në muajt e pranverës banorët e Thethit në Dukagjin nuk do të mund të kalojnë nga ai aks rrugor.

Marinaj foli edhe për situatën e përgjithshme në Malësinë e Madhe duke thënë se po punohet për hapjen e të gjitha rrugëve.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...