“Hiq fustanin, vish pantallonat”, deputeti demokrat thirrje Ramës

Protesta e banorëve të Astirit ka hyrë sot në ditën e 71-të të saj. Mes thirrjeve “Rama ik” banorët kundërshtojnë prishjen e banesave të tyre për projektin që e ndërtimit të unazës së re.

Edhe sot, ashtu si çdo pasdite, deputetë të Partisë Demokratike kanë mbështetur këtë protestë.

Në fjalën e tij përpara banorëve dhe mediave, deputeti Klevis Balliu tha se Edi Rama po shkatërron demokracine e vendit dhe për kërkon të krijojë përçarje mes banorëve të veriut dhe jugit të vendit.

Balliu tha se qeveria duhet të kishe dhënë zgjidhje për banorët, ndërsa shtoi se forca e këtyre banorëve do të rrëzojë Edi Ramën.

“Ndaj hiq fustanin dhe vish pantallonat”,tha Balliu duke iu drejtuar Ramës, ndërsa shtoi se përndryshe banorët do të shkojnë në Surrel.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...