SHKOLLAT NË SHKODËR PROBLEME ME HIGJENËN

Vetëm 53% e shkollave në Shkodër plotësojnë kushtet higjeno-sanitare, pjesa tjetër kanë probleme të mëdha. Ky është përfundimi i raportit të bërë nga organizata Well Point

Ekspertja e shëndetit publik Amela tregon problematikat e konstatuara në shkollat e monitoruara në Shkodër.

Gjatë këtij takimi për prezantimin e projektit për kushtet higjeno-sanitare u kërkuar që pushtetit vendor dhe ai qëndror të ketë buxhete më të mëdha për shkollat për të eleminuar problematikat e hasura.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...