SHKODËR, ENDE PA MËSIM 40 SHKOLLA

Mësimi vazdon të pezullohet në një pjesë të madhe të shkollave të qarkut Shkodër. Morena Tirana,

përgjegjëse pranë Drejtorisë Rajonale Shkodër bën të ditur se 40 shkolla 9-vjeçare dhe të mesme nuk kanë zhvilluar programin mësimor si pasojë e mosfrekuentimit të nxënësve në shkolla.

Shkak kryesor vazhdon të mbetet bllokimi i rrugëve që të çojnë në shkollë.

Morena Tirana shprehet se edhe në qytetin e Shkodrës ka shkolla të cilat kanë pezulluar mësimin si pasojë e mosfrekuentimit të nxënësve në shkolla.

Reshjet e borës, të rëna ditët e fundit kanë penguar nxnënësit të ndjekin procesin mësimor rregullisht. Zëvëndësimi i programit mësimor do të bëhet në ditët në vazhdim, sapo gjendja e kushteve të motit të përmirësohet

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...