DEPUTETI DHE BANORËT PËRGENJËSHTROJNË TONIN MARINAJ

Në mbledhjen e Shtabit të Emergjencave Civile një ditë më parë në prefekturën e Shkodrës kreu i bashkisë Malësi e Madhe Tonin Marinaj u

shpreh se situata në këtë bashki është nën kontroll dhe nuk paraqet asnjë lloj problemi dhe se po përballohet me sukses nga emergjencat e kësaj bashkie

Mirëpo a është gjendja në të vërtetë si e përshkruajti Marinaj tek emergjencat. Deputeti i partisë demokratike për qarkun e Shkodrës Bardh Spahia e ka përgënjështruar kryebashkiakun e Malësisë së Madhe teksa ka publikuar në facebook një video

pasditen e së enjtes ku shikohet qartë autokolonat e automjeteve që presin me minuta të tëra në radhë, ndërkohë që dy efektivë të policisë rrugore mundohen të ndihmojnë një shofer që ka ngecur në rrugë.

Një tjetër video është e një shoferi i cili tregon se si ishte situata pasditen e djeshme kur kryebashkiaku Marinaj tha se nuk ka probleme. Edhe ky qytetar e përgënjeshtroi kryebashkiakun.

Banorët në Malësinë e Madhe kërkojnë më tepër angazhim nga ana e bashkisë që të pastrojë rrugët e të hedhë kripë e skorie në sasi më të mëdha.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...