SHKODËR, OSHEE NË TERREN PËR RIKTHIMIN E ENERGJISË

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike në Shkodër po ndjek me vëmëndje situatën e krijuar nga moti i keq me reshje të dendura dëbore e ngrica.

Burime pranë OSHEE Shkodër i thanë Star Plus se deri tani cdo avari e shkaktuar është riparuar në kohë reale dhe qarku i shkodrës vijon të mos ketë probleme me furnizimin me energji.

Oshee bën me dije se ka ne gadishmeri gjithe elektriçistet, duke riparuar difektet ne kohe reale, ne zonen e mbi Shkodres. Zona e Fermentimit ka patur për disa minuta mungesë energjie dhe defekti është riparuar menjëherë duke rikthyer energjinë.

Difekte te shkaktuara nga moti keq ka patur edhe ne zonat Hot, Grudë e Golem të njësuisë administrative Rrethina e megjithatë energjia është rikthyer pas pak orësh Grupet e punës së OSHEE janë në terren për të riparuar defektet sa më shpejt dhe normalizimin e situatës së furnizimit me energji.

Megjithë kushtet e këqija të motit, grupet e avarisë së kompanisë OSHEE kanë eliminuar avaritë që u shfaqën në rrjetin e shpërndarjes gjatë natës, kryesisht në zonën mbishkodrës.

Në disa zona punonjësit e OSHEE janë penguar nga rrugët e bllokuar prej dëborës në zonëne Dukagjinit megjithatë, ndodhen në gatishmëri të plotë për të ndërhyrë në çdo moment. Aktualisht nga OSHEE nuk raportohet të ketë fshatra apo lagje të qytetit pa energji elektrike

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...