Dëbora “pushton” vendin, qytetari: Shyqyr që ra kjo bora, të shikojmë një ditë të bardhë!

Dëbora ka zbardhur të gjitha qytetet e vendit dhe megjithëse peisazhet që na ofrohen janë mahnitëse, shumë akse janë bllokuar dhe disa rrugë janë bërë të pakalueshme.

Masat që duhet të merrte shteti në lidhje me hedhjen e kripës në rrugë për shkrirjen e dëborës, janë anashkaluar.

Ndër qytet që ëshrë zgjuar i mbuluar me pëlhurën e bardhë është edhe qyteti i bukur i Pogradecit.

Një qytetar tha në mënyrë ironike për “Tema”:

Shyqyr që ra kjo bora, të shikojmë një ditë të bardhë!”

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...