SHKODËR, URGJENCA: SHTOHEN RASTET ME FRAKTURA

Ngricat në rrugët e qyteti të Shkodrës përvec problemeve në qarkullim kanë shkaktuar edhe probleme serioze për qytetarët.

Në urgjencën e Spitalit Rajonal të Shkodrës gjatë ditës së sotme janë sshfaqur 12 raste me fraktura të ndryshme që qytetarët kanë pësuar në kokë apo edhe në pjesë të ndryshme për shkak të rrëshqitjes.

Mjeku i urgjëncë Astrit Lahi teksa i bën apel qyterarëve të kenë kujdes, thotë se rastet më masive janë ato të moshës së tretë të cilët janë paraqitur me urgjencë në spital

Mjeku Lahi tregon edhe për një aksident të ndodhur si shkak i rrëshqitjes së automjetit, ku janë paraqitur tre persona të plagosur të cilët ndodhen jashtë rrezikut për jetën

Stafi mjekesor i spitalit të Shkodrës është në gatishmeri për cdo lloj situate emergjente ndërkohë raportohet se sa i takon furnizimit me medikamente në spital nuk ka probleme.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...