BORA NË SHKODËR, OSHEE: SITUATA NËN KONTROLL

Reshjet e dendura qe kane perfshire gjithe vendin kane krijuar probleme edhe ne rrjetin energjitik në disa zona kryesisht në ato malore.

Megjithatë Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike Shkodër ka ngritur grupe të posacme pune për të garantuar furnizimin pa ndërprerje me energji në këtë zona

Koordinatori i Zyrës së Shërbimit numër 4 në Shkodër Elvis Murati tha për Star Plus se ditur se punonjësit e OSHEE janë të npozicionuar në pikat më kritike të qarkut , në gatishmëri të plotë për të riparuar në kohë të shpejtë çdo defekt apo avari të mundshme

.Gjithashtu Murati tregon se këto ditë është ngritur edhe një grup emergjence i cili për cdo avari që shfaqet ndërhyhet në kohë reale qoftë në biznese ashtu edhe në abonentë familjar

OSHEE bën të ditur se do të ketë furnizim alternativ me dy drejtime, në mënyrë që në këto ZONA energjia të mos mungojë për asnjë moment.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...