SHKODËR, REKTORI PRANON KËRKESËN E STUDENTËVE

Studentët e universitetit “Luigj Gurakuqi” kërkesën e tyre për shtyrjen e datave të riprovimeve ia kanë dorëzuar rektorit të këtij universiteti Adem Bekteshi.

Pas diskutimit me studentët rektori i universitetit Bekteshi gjeti dakordësinë dhe pranoi që datat e riprovimeve të shtyhen pasi të mbarojë protesta në Tiranë.

Studentët shfaqën edhe një kërkesë tjetër, zgjedhjet e reja për Këshillin Studentor të universitetit “Luigj Gurakuqi” pasi këshillin aktual nuk e njohin.

Në dalje studentët për pak minuta vendosën tek dera e rektoratit një banderolë ku shkruhej “Fundi i Katovicës, sot vendosim ne”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...