Miu futet në bankomat, hanë pothuajse 18.000 euro

Më 2018-ën, u raportua se në qytetin e Tinsukia të Indisë një mi theu rekordin botëror për strofkullën më të shtrenjtë të të gjitha kohërave.

Brejtësi u fut brenda një bankomati të Bankës Shtetërore të Indisë, duke copëtuar afro 20.000 dollarë rupia indian.

Për ditë të tëra, bankomati ishte jashtë përdorimit pasi në mënyrë misterioze ndaloi së transaksionuari para.

Problemi u raportua nga klientët, kështu që teknikët shkuan të kontrollonin makinën, duke gjetur paratë e grisura nga miu.

“Ne kemi filluar një hetim për këtë incident të rrallë dhe do të marrim masa për të parandaluar përsëritjen”, kishte thënë Chandan Sharma, menaxher i degës së SBI shtypni posht rek,lamen dhe shiko pamje

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...