Më thuaj stilin e flokëve të them kush je

Të gjithë kemi komplekset tona sa i përket pamjes së jashtme, edhe kur është fjala për flokët, vëmendja është shumë e madhe, sidomos nëse përmes tyre ka diçka më shumë që duam t’ua tregojmë të tjerëve.

Po si komunikon me të tjerët përmes flokëve? Ja disa stile që flasin për ty:

A) Flokët e gjatë

Flokët e gjatë personifikojnë bukurinë ideale femërore. Pamjen që plotësohet me flokët e gjatë ka gjithmonë siguri më të madhe për një femër se sa flokët e shkurtër. Kështu, natyrshëm, duke pasur më shumë elementë sigurie dhe më shumë detaje femërore, do të thotë që je e fokusuar dhe e përkushtuar te imazhi “serioz” që do të transmetosh tek të tjerët.

B) Flokët e shkurtër

Në ndryshim nga flokët e gjatë, flokët e shkurtër janë konsideruar si më profesionalë, por edhe më pak tërheqës prej shumë stilistëve të flokëve. Por fatmirësisht, ka mjaft shembuj që e kundërshtojnë këtë teori: Emma Watson, Lupita N’yongo, Sienna Miller, fqinja ime… Pritini flokët, të dashura!

C) Flokët kaçurrelë (me onde)

Flokët kaçurrelë janë shumë më të fortë sesa flokët e shkurtër. Vajzat me flokë kaçurrelë janë konsideruar si mjaft lozonjare dhe të dashura, por më pak profesionale se koleget e tyre me flokë të shkurtër. Nga ana tjetër, vajzat me flokë kaçurrelë nuk janë të prirura të eksperimentojnë shumë me pamjen e tyre.

D) Flokët e drejtë

Flokët e shkurtër dhe të drejtë janë opsioni më profesional nga çdo lloj stili flokësh. Vajzat që kanë këtë lloj stili janë më të prirura për sfida dhe ndryshime, por nuk arrijnë ta promovojnë veten si vajza SUPER cool.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...