Heq dorë nga froni për dashurinë

Mbreti malajzian, Sulltan Muhammedi V, abdikoi të dielën (6 janar) pas dy vjetësh në fron, duke shënuar një ngjarje historike për vendin me shumicë myslimane që kur fitoi pavarësinë nga Britania në vitin 1957.

Sulltan Muhammedi V, i cili është nga Kelantani, kishte marrë një pushim dy-mujor që filloi më 2 nëntor.

Gjatë asaj periudhe, fotografitë që tregojnë të jenë nga dasma e çiftit filluan të bëjnë xhiron në internet, që tregojnë interesin e dashurisë së sulltan Muhammedit V ndaj 25-vjeçares Oksana Voevodina.

Mbretëresha e bukurisë u ngrit në famë kur u kurorëzua Miss Moska në 2015 në moshën 22 vjeçare.

Tani 25 vjeçe, ajo u martua me mbretin në një ceremoni martese mbretërore në Moskë pasi u konvertua në Islam në fillim të këtij viti.

Dasma ishte pa alkool dhe të gjithë ushqimi ishte hallall.

Mbreti 49-vjeçar ishte veshur me rroba kombëtare malajziane dhe nusja kishte veshur një fustan të bardhë të dasmës.

Ajo mori emrin mysliman Rihana dhe një foto e saj në një hixhab u postua në Twitter.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...