“Fshati” i minjve

Të ballafaquar me një familje minjsh që drejtohen për në kopshtin tuaj, shumë prej nesh do të vinin kurthe.

Por, fotografi i jetës së egër, Simon Dell, megjithatë, pa një mundësi.

Me shpresën e gjetjes së disa fotografive të mrekullueshme, ai vendosi të krijonte një fshat në miniaturë për brejtësit e vegjël.

Z. Dell krijoi një shtëpi të veçantë dhe shesh lojërash për minjtë, të cilët ai i ka quajtur Xhorxh dhe Mildred, dhe fëmija i tyre, Mini. Krijesat e vogla hanë manaferra dhe arra.

Ai shtoi: ‘Minj janë shumë besimtarë dhe e dinë se unë s’do t’ju bëj ndonjë dëm. Unë e dua natyrën, kështu që jam i lumtur të jetoj së bashku me krijesa të tilla të bukura. ‘

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...