Murgu 3 vjeç bëhet hit në internet

Një djalë i admirueshëm trevjeçar, i cili pëlqen të vishen si murg, është bërë viral në internet në të gjithë Kikën.

Me një kokë të rruar, një buzëqeshje rrezatuese dhe një ecje të ngadaltë, Chen Zhaoyu nga qyteti Wenling në provincën Zhejiang të Kinës lindore ka fituar zemrat e miliona admiruesve në mediat sociale.

Ndërsa është ende një amator, nëna e fëmijës po planifikon ta dërgojë atë në një manastir budist për t’u bërë dishepull.

Yan Yiping, 35 vjeç, i tha MailOnline se ajo e veshi djalin e saj si një murg për shkak të preferencës së saj për filmin me kartona, Ikkyu, nga ‘Ikkyu-san’ i famshëm japonez i viteve ’80.

Seriali i kartonave ndjek një murg fëmijësh në Japoni, i cili u mbështet tek mendja e tij për të zgjidhur probleme të ndryshme gjatë qëndrimit në Tempullin Ankokuji. Në atë kohë, televizioni kontinental kinez përkthente dhe transmetoi rreth 100 episode, të cilat ishin një hit i madh mes fëmijëve.

‘Ikkyu-san është një pjesë e madhe e kujtesës sime të fëmijërisë,’ tha Yan për MailOnline. ‘Ikkyu ishte heroi im, e adhuroj atë’.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ekskluzive/ E lidhur me Butrint Imerin? Aktorja e njohur shqiptare sqaron të vërtetën

Aktorja Olta Beqiri për herë të parë ekskluzivisht në...

‘Më masakruan’, Robert Aliaj bën rrëfimin shokues: Më çanë lëkurën e më goditën…

Artisti Robert Aliaj Dragot ishte së fundmi i ftuar...

‘Ka ndonjë lek nga BE, apo vetëm foto?’, Rama i përgjigjet qytetarit

Kryeministri Edi Rama u është përgjigjur qytetarëve lidhur me...