QYTETARËT: NGROHJA NA KUSHTON SHUMË

Sigurimi i ngrohjes është çështja kryesore e çdo familje gjatë stinës së dimrit.

Në këto ditë të ftohta, edhe qytetarët shkodranë kanë zgjedhur mënyra të ndryshme për të ngrohur shtëpitë e tyre.

Ne morëm mendime nga qytetarë të rastësishëm të cilët shprehen se tradicionalisht zgjedhin të ngrohen me dru.

Një pjesë e qytetarëve shkodranë thonë se i vuajnë tarifat e larta që paguajnë për t’u ngrohur. Ndërkohë, nuk fshehin as faktin se një pjesë e madhe e të ardhurave mujore shkon për sigurimin e ngrohjes.

Që në ditët e para të muajit janar të këtij viti, temperaturat kanë pësuar një rënie të ndjeshme në të gjithë Shqipërinë.

Të mërkurën e ardhshme parashikohet të arrihet një rritje e lehtë e temperaturave që i përshtaten stinës së dimrit dhe deri atëherë të gjithë duhet të marrin masa për ngrohje çka përkthehet me më shumë shpenzime në xhepin e tyre.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...