PROTESTAT, STUDENTËT RIKTHEHEN NË SHESH

Studentët në Shqipëri do të rikthehen sërish në shesh. Pas pushimeve të fundvitit dhe ditëve të para të janarit protesta e tyre për 8 kërkesat do të vijojë pa një afat.

Studentët protestues nuk janë bindur me qëndrimet që ka mbajtur kryeministri Edi Rama gjatë këtyre ditëve dhe ata janë të vendosur për të vijuar në rrugën e tyre me idenë për ndryshuar në rrënjë këtë sistem arsimor sipas tyre të dështuar.

Në protestën e 7 janarit do të bashkohen edhe studentët e universitetit të Shkodrës “Luigj Gurakuqi”.

Studentët shprehen se nuk është e vërtetë Këshilli i Ministrave ka miratuar 8 kërkesat që ato kanë ndërsa thonë se shkarkimi i ministres së arsimit Lindita Nikolla nuk asnjë rëndësi për ta ndaj protestat do vijojnë.

Më 7 janar studentët do të grumbullohen fillimisht pranë fakulteteve dhe më pas do të marshojnë si zakonisht drejt kryeministrisë. Ata nuk do të tërhiqen nga protestat deri në plotësimin përfundimtar të 8 kërkesave që kanë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...