Jeton në luks, oxhak 18 mijë euro? Rama iu nxjerr shqiptarëve gishtin e mesit

Teksa është vënë në qendër të kritikave për videon më të fundit që ka publikuar së bashku me Ermal Mamaqin, Edi Rama ka reaguar para pak minutash në Twitter dhe ka nxjerrë gishtin e mesit.

Ky veprim i tij lidhet me publikimin e fotos së oxhakut të studios ku ai punonte që kapte shifrën e rreth 18 mijë eurove.

Rama shpërthen në etiketimeve dhe ndaj mediave, të cilat i quan kazan plehrash, ndërsa përpiqet të shpjegojë se oxhaku nuk është i tiji por i një miku që ka studio pikture.

E megjithëse lajmi ka dy ditë që ka dalë, kryeministri vetëm sot është kujtuar për mikun qeramist.

Reagimi i Ramës:

Qenka mbushur kazani i plehrave të pas festës së Vitit të Ri me oxhakun tim kozmik, që kadrinjtë e kanë zbuluar me rreze lazer në spotin e Ermalit. Eh,ja që s’është as oxhaku as shtëpia ajo, po atelieja e mikut tim qeramist,ku bujarisht jam i mirëpritur për orët e mia krijuese

Fotot e publikuara nga kryeministri i vendit:

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...