Emrat/ Ja ministrat e dekretuar dhe ata të pa dekretuar nga Presidenti

Pas vendimit të kryeministrit Edi Rama për ndryshime të shumta të kabinetit qeverisës, Presidenti Ilir Meta ka firmosur dekrete për 7 shkarkime. Ajo që vihet re ështe se nuk është firmosur shkarkimi për Ditmir Bushatin. Presidenti Ilir Meta ka dekretuar edhe emërimin e deputetes Elisa Spiropali, si ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin edhe Erjon Braçen si Zv/kryeministër. Po ashtu janë firmosur nga Presidenti edhe dekretet për emërimin e ministrave Eduard Shalsi dhe Bledi Çuci.

Janë firmosur dekretet për shkarkimin e:
1-Lindita Nikollës,
2-Damian Gjiknuri,
3-Arben Ahmetaj,
4-Senida Mesi,
5-Niko Peleshit,
6-Mirela Kumbaro dhe
7-Sonila Qatos.

Nuk u firmos shkarkimi:
Ndërsa nuk ka dekretuar shkarkimin e Ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme, Ditmir Bushati, pasi ka kërkuar më shumë kohë.

Jane firmosur deri tani dekretet per emerimet:
1-Erjon Braçe,
2-Eduard Shalsi,
3-Blendi Çuçi,
4-Erisa Spiropali

Ndërkohë deri tani (ora 13:00, 5 janar 2019) nuk janë dekretuar emërimet për:

1-Besa Shahinit
2-Gent Cakës
3- Anila Denajt
4- Elva Margaritit
5- Belinda Ballukut

/OPINION.AL

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...