Njihuni me fisin më të çuditshëm në botë

Gjenden shumë pranë zonave të banuara, por ata prej vitesh kanë refuzuar të bëhen pjesë e jetës moderne. E kemi fjalën për fisin Raute, i cili jeton në Nepal.

Ata janë nga fiset më të çuditshëm të botës, hanë mish majmuni dhe i varrosin njerëzit në këmbë dhe jo shtrirë.

Në momentin kur iu vd.es një i afërm ata largohen nga vendbanimi duke zgjedhur një tjetër pasi besojnë se kështu largojn shpirtrat e kë.qinj.

Banorët e këtij fisi cilësohen si njerëz të dorës së dytë ngë nepalezët, fakt të cilin ata nuk e honepsin dot duke këmbëngulur se jetojnë njësh me natyrën.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...