HAJMEL, PER HERE TE PARE NE SHQIPËRI VJEN “BETLEHEMI I GJALLË”

Pak kush mund ta di se në një fshat të Shqipërisë e pikërisht në fshatin Hajmel të Vaut të Dejës në natën e ndërrimit të viteve për herë në Shqipëri Betlehemi ka ardhur “i gjallë” .

Ka qënë Famullia e Shën Palit dhe Shën Pjetrit në Hajmel që ka realizuar “Betlehemin e gjallë” .

Përveç natës së ndërrimit të viteve “Betlehemi i gjallë” është shfaqur dhe për Krishtlindje .

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...