Denoncimi/ Drejtori “i shkarkuar” i ALUIZNI-t vijon ende në detyrë

Ish Kryeministri Berisha ka publikuar në Facebook një denoncim të bërë nga qytetari digjital.

Sipas tij, drejtori i ALUIZNI-t në Vlorë vijon të jetë ende në detyrë edhe pse u shkarkua. Kjo pasi e mban në punë deputetja Vilma Bello.

Postimi i plotë:

E shkarkuan per korrupsion drejtorin e Aluiznit ne Vlore por ndrikull Bello e mbane ne detyre! sb

pershendetje doktor.
Kjo qeveri esht kapur kok e kembe nga korruspioni. Para nje muaj ministrja ndrikull e drejtsise doli ne media dhe shkarkoi drejtorin e aluiznit vlore bashke me dy shefat aty.

Sot ky drejtor vazhdon akoma ne pune se e mban deputetja vilma bello, pasi ndajne leket bashke, ndersa ne na hoqen pa asnje arsye nga puna.

Vilma bello e mban ate se ai esht sponsor kryesor per te dhe e do per fushaten e bashkise, pasi edi drama do e coj per kr bashkie. Cfar nuk po shohim doktor. Anonim te lutem.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...