“FESTIMET, ASNJË RAST SHQETËSUES NË URGJENCË”

Në urgjencën e spitalit rajonal Shkodër në natën e ndërrimit të viteve nuk është paraqitur asnjë rast i djegies nga fishekzjarret , lëndime nga kapsollat apo raste të aksidenteve rrugore.

Mjekja e Urgjences pranë këtij spitali Koleta Suma thote se asnjë rast nuk eshte paraqitur me demtime gjate festimeve dhe se fluksi ka qene normal ndersa asnje rast nuk ka ardhur si shkak i djegies nga fishekzjarret.

Ndërkohë gjatë orëvë të para të mëngjesit në urgjencë janë paraqitur dhjetra persona të intoksifikuar nga alkooli bëjnë me dije burime pranë spitalit të Shkodrës .

Atmosfera e festes se vitit te do te jete e pranishme edhe per dy dite, ndaj shërbimi i urgjences eshte ne gatishmëri si me personel dhe ilaçe ashtu dhe me autoambulanca per çdo rast

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...