Miliarderët në botë i përkasin më shumë kësaj shenje horoskopi

Meqë nuk ekzistojnë sferat e kristalit për të parë të ardhmen, shenjat e horoskopit ndonjëherë na tregojnë ndonjë detaj të vogël i cili realizohet.

Ata që besojnë shume në astrologji thonë se yjet mund të parashikojnë gjithçka nga restoranti ynë i preferuar deri në llojin e partnerit që ne do të martohemi.

Dhe tani, të dhënat e reja sugjerojnë se mund të jenë edhe në gjendje të parashikojnë shansin tonë për t’u bërë një miliarder. Nëse je një Luan, e konsideron veten me fat.

Studiuesit me bazë në Mbretërinë e Bashkuar, zbuluan se nga të gjithë miliarderët në listën e lëshuar së fundi të Fortune 400, ishin më shumë të shenjës së Luanit (23 korrik – 22 gusht) sesa çdo shenjë tjetër.

Në listë ishin 28 miliarderë me këtë shenjë horoskopi. Demi ishte në vendin e dytë, me 24 miliarderë, e ndjekur nga peshorja, me 23. Dashi ishte i fundit me vetëm 12 miliarderë. Ja lista e plotë:

Luani: 28

Demi: 24

Peshorja: 23

Ujori: 22

Binjakët: 21

Virgjëresha: 21

Bricjapi: 21

Peshqit: 21

Gaforrja: 20

Shigjetari: 18

Akrepi: 16

Dashi: 12

Analistët kanë ndjekur marrëdhënien mes muajit të lindjes dhe normave të suksesit për vite.

Kohët e fundit, studiuesit në Universitetin e Torontos zbuluan se foshnjat e lindura në shtator kanë shansin më të lartë të ndjehen të sigurt në vetvete dhe të shkojnë në Universitet e më tej të jenë të fokusuar në studime.

Foshnjat e shtatorit gjithashtu kishin shansin më të ulët për të qenë kriminelë dhe për tu futur në burg. Kjo është pak më ndryshe nga ajo që zbuloi studimi i miliarderit.

Foshnjat që kishin mundësi për të qenë miliarderë ishin ose të shenjës së Luanit ose të Virgjëreshës dhe pse duhet ta pranojmë që kjo nuk është një shkencë e saktë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...