Shpendi i festës. Një gjel deti bio

Sa më shumë afron nata e ndërrimit të viteve, aq më shumë njerëz vizitojnë fshatin Baldushk afër Tiranës, i famshëm për gjelat e detit.

Makina të parkuara ndanë rrugës, pula e gjela të varur nëpër porta, kazanë ku vlon uji, blerës me shpendë në duar, kjo është tabloja që has këto ditë.

Por, shpendët përshkojnë një rrugë nga fshati deri në shtëpinë tonë.

Nata e ndërrimit të viteve nuk kuptohet pa gjelin. Por, në atmosferën e festave akush nuk mendon për mundin gati 8-mujor që fshihet pas çdo shpendi, që nga dalja nga veza derisa bëhet gati për në furrë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...