‘Nga 1 janari 2019 bastet do trajtohen si parcela kanabisi’, Lleshaj porosi drejtuesve të policisë: Do mbani përgjegjësi

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj ka zhvilluar një takim me drejtuesit e Policisë së Shtetit me fokus ndalimin e basteve sportive nga data 1 janar 2019.

Lleshaj tha se çdo aktivitet i kësaj natyre pas datës 1 janar do konsiderohet veprimtari e paligjshme e cila do sanksionohet sipas ligjeve në fuqi.

Lleshaj paralajmëroi edhe drejtuesit e policisë nëse në zonat e monitorimit të tyre do konstatohen aktivitete të ushtrimit të basteve sportive.

“Nga ora 00:00 e 1 janarit ndalohen bastet sportive dhe garat e kësaj natyre. Nga data 1 janar kjo veprimtari bëhet e paligjshme në territorin e Republikës së Shqipërisë. Ndalimi i saj është detyrim për Policinë e Shteitt.

Në ccdo lokal ku ushtrohet në mënyrë të hapur apo të kamufluar, duhet të trajtohet si parcelë kanabisi dhe e gjithë qasja e policisë duhet të jetë e tillë nëse ka mbetur ndonjë në funksion.

Drejtuesit e policisë do vihgen përpara përgjejgësisë nëse konstatohet veprimtari e paligjshme në territorin që ata do kenë në mbikëqyrje”, u shpreh Lleshaj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...