Tenori për Kumbaron: Shkofsh e mos u kthefsh më kurrë

Pas largimit të ministres së Kulturës Mirela Kumbaro nga posti i saj, ka reaguar dhe tenori Agim Hushi, i cili u bë i njohur për largimin e tij drejt Australisë për një jetë më të mirë, që vendi këtu nuk ia ofronte.

Agim Hushi i ka dërguar një ‘kartolinë’ Kumbaros, ku i thotë që të shkojë dhe mos të kthehet. Ai do e kujtoi si njeriun që gjykojë artin me mendjelehtësinë e një femre të cekët dhe të pakulturë. E cilëson atë si shtrigën e kulturës.

Postimi i plotë i Agim Hushit: Kartolina e fundit perMirela Kumbaron! Shkofsh e mos u kthefsh me kurre!

Populli thote thefsh qafen ashtu sic ia theve kultures per 6 vitet e tua te padenjaUne do te te kujtoj me neverine me te thelle si njeriu qe gjykoje artin dhe artistet me mendjelehtesin e nje femre te ceket, te pakulture dhe me nje cinizem fyes per te gjithe ne qe aspirojme kulturen shqipe!

Personalisht te imagjinoj si shtrigen e frikshme te kultures, dorzuesen e lahutes tone shekullore, serbeve!Lerja vendin kultures dhe marrsh me vete folene tende mbushur me gjarperinj qe helm.ojne kulturen ne cdo cep!Miqt e mije artiste rrofte arti i lire!

Gezuar vitin e ri te cliruar nga nje m.akth i frik.shem psiqik dhe okult!Suksese ne krijimtarine tuaj!Se di sa do vazhdoje ky gezim por te pakten kemi rast per tiu gezuar vitit te ri deri me 7 Janar! Ja mesazhi qe me dergoi inbox nje artist i madh i operas, arsyeja pse une ndjeje te njejten gje:

Me ne fund nje lajm i mire per ne …qe sakrifikuam…per te lene gjurme ne artin tone operistik…po qe sna e diten e sna vlersuan..po vlersojn e do vlersojn pseudo artistet dhe mirimangat si puna e ketyre ministeve..

me vjen mire qe me ne fund u pre koka e njekucedre…po ka dhe shume koka..kjo kucedra qe mbulon artin …te pershendes..e vit te mbare per familjen tuaj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...