Pini një gotë me ujë, në orën 6 të mëngjesit: E tërë bota është çmendur nga rezultatet që jep! Zbuloni pse?

Ky veprim do t’ju ndihmojë të jeni më të shëndetshëm dhe ta mbani trupin me në formë. Mjafton thjesht ta bëni zakon tuajin dhe ai do të mundësojë parandalimin e shumë sëmu.ndjeve dhe me pas trupi juaj do t iu falenderoj .

Ajo që duhet të bëni është të pini një gotë me ujë çdo mëngjes.

Përfitimet e shumta shëndetësore që vijnë duke ndjekur këtë rutinë janë të njohura në botën mjekësore.

Sipas studimeve, koha më e mirë për t’u zgjuar është ora 6 e mëngjesit.

Të konsumuarit e një gotë ujë në këtë orë, do të jetë gjëja ideale që mund të bëni për trupin dhe njihet si terapia japoneze e ujit.

Është jashtëzakonisht efektiv në parandalimin e sëm.undjeve dhe kushteve shëndetësore . Me poshte kemi permendur disa nga semundjet te cilat pirja e ujit ne mengjes mund te parandaloj :

-Artriti,

-koliti,

-migrena,

-reduktimi i dhim.bjeve,

-dhimb.jeve të gjoksit,

-eliminimit të kolesterolit të ke.q,

-presion të lartë të gj.akut.

Ju duhet të pini vetëm 650ml ujë pas zgjimit (qe do te thote rreth 4 gota).

Prisni 45 minuta dhe pastaj hani mëngjesin tuaj

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...