Deputeti publikon letrën e mjekëve: Janë në prag revolte

Protestat kanë pushtuar të gjithë Shqipërinë, ndërsa veç banorëve të Astirit, studentëve, minatorëve, fermerëve edhe mjekët kanë protestuar disa herë për kushtet e tyre dhe jo vetëm.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, deputeti demokrat Bardh Spahia, ka publikuar letrën që mjekët i kanë dërguar ministres Manastirliu. Spahia shprehet se ata janë në prag revolte.

“Mjekët pranë revoltës!

Lista e famshme e patronazhimit e trumbetuar si një sukses i kësaj qeverie refuzohet në bllok nga mjekët të cilët nëpërmjet një peticioni drejtuar ministres

Manastirliu, me argumente të qartë nxjerrin në pah situatën dramatike të sistemit shëndetësor, por edhe mashtrimet dhe paaftësinë totale të ministrisë së Shëndetësisë.”, shkruan Spahia.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...