SHKODËR, MERREN MASAT PËR EMERGJENCAT CIVILE

Prefektura e qarkut Shkodër në bashkëpunim me emergjencat civile ka bërë të gjitha kontrollet dhe janë marrë masat e duhura për të përballuar situatën në rast të përkeqësimit të motit, kryesisht në zonat problematike malore.

Masat i bëri të ditur shefi i emergjencave civile në prefekturën e qarkut Shkodër Pëllumb Dani.

Shefi i emergjencave në prefekturë shprehet se në rast të çdo situatë institucionet do të jenë në gatishmëri për shpërndarjen e ilaçeve apo çdo nevojë tjetër për banorët që mund të izolohen nga bora.

Në fund në emër të prefekturës shefi i emergjencave civile uroi për festat e fundvitit të gjithë qytetarët dhe mediat për një vit sa më të mbarë dhe pa probleme për emergjencat civile.

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...