NË SHKODËR INVALIDËT PA “VIT TË RI”

Invalidët e kategorive të ndryshme të qarkut Shkodër, pretendojnë që nuk u është kaluar në llogarinë bankare pensioni i invaliditetit. Prej 5 ditësh, ato qëndrojnë në rrugë, pas dyerve të bankës.

Një pjesë e tyre i janë drejtuar Bashkisë, ku u është konfirmuar se fondi i ka kaluar bankës.

Invalidëve u është bërë e ditur në mënyrë infrormale se pensioni nuk do të shpërndahet deri në fillim të muajit shkurt të vitit 2019.

Kjo gjë ka shkaktuar tension tek ta. Ndërkohë, ata thonë nësë situata nuk merr zgjidhje emergjente, do të ngrihen në protestë për të kërkuar të drejtat e tyre.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...