U PLAGOS GJATË PROTESTËS SË BANORËVE TË ‘ASTIRIT’, EFEKTIVJA INA NUKA MERR 12 PAGA SHPËRBLIM

Pas premtimit të kryeministrit Edi Rama, me VKM-të e publikuara ditën e sotme është vendosur edhe shpërbimi për efektiven e plagosur në krye të detyrës, Ina Nukën.

Efektivja e forcave “Shqiponja” me pozicion motoriste do të marrë si shpërblim për dëmtimit që mori në gishta gjatë protestës së banorëve të ‘Astirit’ pagën e një viti.

Më konkretisht, Ina Nuka do të përfitojë vlerën 792 000 (shtatëqind e nëntëdhjetë e dy mijë) lekë të reja dhe do të përballohet nga fondi rezervë i buxhetit të shtetit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...