QYTETARËT: E PRESIM NË SHTËPI NDËRRIMIN E VITEVE

Nata e ndërrimit të viteve për disa prej qytetarëve të Shkodrës do të pritet në shtëpi.

Pavarësisht shumëllojshmërisë për të festuar në natën e ndërrimit të viteve, mënyra tradicionale e festimit pranë familjes duket se është e preferuara e shumë qytetarëve.

Nga ana tjetër, duket se edhe gjendja ekonomike i ka kushtëzuar qytetarët shkodranë të udhëtojnë drejt shteteve të tjera si Italia, Greqia , Mali i Zi apo shtete të tjera.

Ndërkohë, që prej fillimit të muajit dhjetor ka nisur fluksi i emigrantëve që kthehen nga vende të tjera për të festuar festat e fundvitit në Shqipëri ndërsa edhe pse më të paktë në numër nuk mungojnë edhe ata që do udhëtojnë në këtë fundvit

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...