JETA E AKTORIT TË NJOHUR NË SHKODËR DO TË VIJË NË NJË MONODRAMË

Kjo valixhe nuk është e thjeshtë si gjithë të tjerat por mbart brenda të gjithë jetën artistike, familjare dhe shoqërore të aktorit të teatrit “Migjeni” Enver Hyseni.

Siç e thërrasin të gjithë, Dome, ashtu e ka quajtur edhe regjisori Stefan Çapaliku këtë monodramë të shkruar posaçërisht për aktorin Enver Hyseni i cili erdhi me këtë pjesë në qendrën rinore Arka.

Regjisori Çapaliku tregon arsyet përse zgjodhi që jetën e aktorit Enver Hyseni ta sjellë me këtë vepër teatrore.

Vetë aktori Enver Hyseni thotë se këtë vepër e ka dhuratë nga regjisori Stefan Çapaliku që para dy vitesh kur doli në pension.

Jeta e aktorit Enver Hyseni është një kalvar i gjatë ashtu si fati i shumë aktorëve të tjera shqiptar të cilët asnjëherë nuk arritën që të jenë të plotësuar pavarësisht kontributit të tyre të madh në jetën artistike.

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½ filxhan vaj ulliri i lehtë ½ filxhan gjalpë I tretur 400 – 500 gram stika të grira...

Rrezik për sigurinë kombëtare/ Protesta e 6 dhjetorit, Policia i bën të papriturën Sali Berishës

Policia e Shtetit ka refuzuar kërkesën e Sali Berishës dhe të Partisë Demokratike për të zhvilluar protestë më 6 dhjetor, ditë kur në Shqipëri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Aktori i njohur shqiptar rikthehet pas 10 vitesh në Shqipëri dhe …

Aktori Elvis Pupa më shumë se 10 vite është...

A jeni bere gati per bakllavane? Ja si ta pergatisni qe t’ju tretet ne goje. Video

Ingredientët: 60 peta për bakllava 1 filxhan stika të grira imët ½...

Nipi i Isa Boletinit: Ju tregoj cilat ishin amanetet e gjyshit tim për Shqipërinë

Nipi i Isa Boletinit, Gazmend Boletini ka rrëfyer në...

Behuni gati.Keto qytete do të mbulohen nga bora ditën e dielë

Fundjava parashikohet që të sjellë ulje drastike të temperaturave...