Bëni gati valixhen! Në cilin vend do të udhëtoni në 2019 sipas Horoskopit?

Këtu keni vendet që duhet të vizitoni për vitin 2019, gjithmonë bazuar te shenja juaj e horoskopit.

1. Dashi
Maldive
Ky vit i ardhshëm është një mundësi e përkryer që të kërkoni ta shijoni veten përsëri. Mesa duket është destinacioni juaj i ardhshëm, me plazhet me rërë të bardhë, ushqim deti të freskët etj.

2. Demi
Bejrut, Liban
Si shenjë që e dashuroni ushqimin, duhet të bëni një xhiro në Bejrut. Njihet për ushqimin e larmishëm dhe shumë të shijshëm.

3. Binjakët
Cape Town, Afrika e Jugut
Kjo është koha kryesore për të lëvizur dhe shqyrtuar marrjen e një udhëtimi. Aventura më e mirë për ju është një destinacion i largët. Do kënaqeni me historinë dhe kulturën e këtij vendi.

4. Gaforrja
Kretë, Greqi
Gaforrja ka tendencë të shijojë vende që të ndihen mirë. Vendet e ngrohta janë fiks për një gafore.

5. Luani
Mexico, Meksikë
Luanët janë shumë ekspresiv dhe një udhëtim do i bënte mirë.
Festa tradicionale të këtij qyteti, ushqimi dhe argëtimi është ideal për një luan. Nxitoni!

6. Virgjëresha
Jaipur, Indi
Jaipuri është një vend i këndshëm. Jepini vetes kohë për të shfletuar Johari Pazarin dhe Pazarin e Kishanpol, ku do të hasni pëlhura të bukura, bizhuteri dhe mallra të punuar me dorë. Virgjëresha pëlqen të bashkojë një listë e cila është menduar mirë, kështu që destinacionet e tyre janë ideale.

7. Peshorja
Venecia, Itali
Peshoret njihen për natyrën e tyre të qetë, por që nuk mund të jetojnë pa dashuri. Duhet të udhëtojnë në një vend të tillë me personin e zemrës këtu, ndërsa beqarët edhe vetëm mund të gjejnë dikë pikërisht në qytetin e bukur Italian.

8. Akrepi
Toronto, Kanada
Me Jupiterin në shenjën tuaj këtë vit, do të mënyra për të zgjeruar horizontet tuaja dhe një udhëtim këtu do ishte ideal.

9. Shigjetari
Stamboll, Turqi
Stambolli njihet si kryeqyteti i botës edhe sot. Shigjetarët njihen për dëshirën që kanë për të parë kultura të reja dhe ky qytet është ideal për ta.

10. Bricjapi
Londër, Britani e Madhe
Një qytet si Londra është ideal për një bricjap, me argëtimin. Gjithashtu edhe jeta e natës është shumë e mirë.
“Përgjegjësia” dhe “autoritet” janë fjalë kyçe për Bricjapin këtë vit. Sigurohuni që të zvogëloni ngarkesën dhe ekuilibrin tuaj kryesor të punës dhe të jetës me një pushim.

11. Ujori
Tokio, Japoni
Ujori, në vitin 2019 duhet të jetë më i hapur ndaj kënaqësive të jetës. Tokio ofron gjithçka që ujor dëshiron të shikojë, perfeksionimin dhe teknologjinë e acancuar në çdo gjë.

12. Peshqit
Paris, Francë
Parisi i përshtatet mirë një peshku në mënyrë perfekte. Nëse shpresoni ta lini veten të lirë, kërceni dhe argëtohuni në qytetin romantik, pasi edhe ju vetë jeni të tillë.

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...