Foto-Lajm/ Parada e ushtarëve turq në Shkodër, vitet 1900

Në Instagram, Ottomanarchive, një profil që ndan me ndjekësit foto historike të ish-Perandorisë Osmane shpërndau këtë foto. Në të dallohen ushtarët turq që bëjnë paradë në qytetin e Shkodrës në vitet 1900.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...