Shkrumbohet nga zjarri tregu industrial në Laç

Përfshihet nga zjarri tregu industrial në Laç. Si pasojë e zjarrit, tregu ku ushtrojnë aktivitetin shumë familje është shkrumbuar tërësisht.

Dyshohet se zjarri ka qenë i qëllimshëm, pasi tregtarët shprehen se prej kohësh ka pasur konflikt mes pronarit të tregut industrial si dhe pronarëve të tokës.

Gjithashtu tregtarët shprehen se kanë gjetur një bidon benzinë në ambientet e tregut, të cilin policia e ka sekuestruar si provë materiale.

Zjarrëfikëset dhe policia neutralizuan flakët, duke mos lejuar përhapjen e tyre.

Në këtë treg zhvillonin aktivitetin rreth 70 tregtarë, të cilët këtë fundvit do të përballen me vështirësi të mëdha, pas këtij zjarri.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...