Mrekulli mes rrënojave, 5-vjeçari shpëton pas 12 orësh i bllokuar

Një video e postuar në rrjetet sociale nga oficerë të skuadrave të shpëtimit në Indonezi tregon momentin kur një 5-vjeçar shpëton për mrekulli

pasi kishte qëndruar nën rrënoja për më shumë se 12 orë pas cunamit që goditi vendin të shtunën në mbrëmje.

Më shumë se 222 persona kanë humbur jetën dhe 800 të tjera raportohet të jenë plagosur pas cunamit të shkaktuar nga shpërthimi i një vullkani të njohur si “Djali i Krakatoas”.

Dallgët që goditën brigjet e plazheve në ishujt mes Javas dhe Sumatras ishin mbi 6 metra.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...