KRISHTLINDJA, MASSAFRA: LUMTURIA S’QËNDRON TEK PUSHTETI

Arqipeshkvi i dioqezës Shkodër-Pult monsinjor Angelo Massafra ka dhënë urimin e tij për festën e Krishtlindjes.

Në mesazhin e tij monsinjor Massafra tha se lumturia nuk qëndron në kërkimin e pushtetit, pasurive dhe kënaqësisë.

Për Shqipërinë nevojitet një humanizëm i ri deklaroi arqipeshkvi Massafra ndërsa shtoi se shortet e Shqipërisë janë në duart e të gjithëve duke dhënë këtë mesazh jo vetëm për klasën politike por edhe më gjërë.

Arqipeshkvi Massafra uroi edhe për një vit të mbarë në 2019-ën për mbarë shkodranët dhe shqiptarët.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...