I dorëzojnë çelsat e banesës së re, Elvis Naçi- Admirit: Ti sot sheh me sytë e zemrës

Sezonin e kaluar Elvis Naçi i premtoi Admirit kur shkoi ta takonte në banesën e vjetër se së shpejti do niste puna për ndërtimin e një banese të re nga themelet.

Kjo ditë për Admirin dhe nënë e tij të moshuar erdhi. Gjatë javës, në kuadër të emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”, Elvisi dhe Sidriti i bën një surprizë të bukur familjes dhe tashmë ata vijnë me çelsat në dorë, siç kishin premtuar.

Nëna e moshuar e Admirit ka hapur dyert e shtëpisë së re dhe nën emocione ka uruar nga zemra të gjithë shqiptarët që e ndihmuan.

Ndërsa Sidriti bashkë me Admirin kanë kënduar këngën e njohur në mbarë shqiptarinë “Xhamadani vija-vija”.

Elvisi-Admirit i tha:

Po bëhemi model pozitiv për shqiptarët kudo në diasporë, uroj të kemi vendosur pak gëzim në sytë e zemrës tënde”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...