RRETHINA, PJETRI: NË MARS ME UJË TË PIJSHËM

Njësia Rrethina në bashkinë e Shkodrës do të marrë zgjidhje për problemin e furnzimit me ujë të pijshëm.

Bashkia e Shkodrës ka nisur investimi për ndërtimin e rrjetit të ri të ujësjellësit i cili do të furnizojë një pjesë të madhe të fshatrave të kësaj njësie.

Kreu i njësisë administrative Rrethina Vlash Pjetri garanton të gjithë banorët se në muajin Mars ky problem do të marrë zgjidhje përfundimtare.

Ndërsa tregon se për furnzimin me ujë të fshatrave Bardhaj e Bleran kërkohet investim tjetër për ndërtimin e ujësjellësit të ri dhe për këtë Pjetri thotë se nevojitet ndihma e qeverisë për të ofruar fonde

Momentalisht mijëra banorë kanë probleme sa i takon furnzimit me ujë , megjithatë nga ana e saj bashkia garanton se ky investim është gati brenda një kohe të shkurter që është muaji Mars i vitit që vjen.

Përkohësisht banorët po ndihmohen nga i vetmi pus me ujë, i hapur nga një vanor i Golemit i cili shërben banorëve të zonës

/star plus/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...